| 05.07.11 |
| Tientallen rechtszaken om zondagopening |
Supermarkten stappen steeds vaker naar de rechter om op zondag hun deuren te mogen openen. Vorig jaar spanden zij hiervoor dertig rechtszaken aan, zo bericht AD dinsdag.
Supermarkten die op zondag open willen hebben in Nederland te maken met de Winkeltijdenwet. Buiten de toerististische gebieden, waar het elk weekend koopzondag is, geldt een maximum van 1 supermarkt per 15.000 inwoners.
Hierdoor zien sommige gemeenten zich genoodzaakt een loting uit te schrijven. In Veendam ging de eer naar Jumbo, maar de lokale Albert Heijn liet het hier niet bij zitten en ging alsnog op zondag open. Het filiaal nam hiervoor genoegen met een dwangsom van 150.000 euro.
Het Centraal Bureau Levensmiddelen en de Vereniging Nederlandse Gemeenten pleiten ervoor dat gemeenten zelf mogen bepalen wanneer er koopzondag is.
Eind 2009 heeft de C1000 aan Het Anker in Raamsdonksveer het verzoek ingediend bij de gemeente om ook op zon- en feestdagen open te zijn. Maart 2010 kregen zij uitsluitsel dat de gemeente hieraan geen medewerking zou verlenen.
|
|
Gerelateerd nieuws Zondagopenstelling C1000 niet toegestaan |
| Overig actueel nieuws |




